Pályázatok
A Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés (MHtE) az Európai Unió által társfinanszírozott Erasmus + Program keretében több pályázatban vesz részt.
A pályázatokat az Európai Unió pénzügyileg támogatja.
A jelenleg folyamatban lévő pályázatokat röviden ismertetjük, további információ az MHtE központi elérhetőségén.
Ez a kiadvány csakis a szerző véleményét tükrözi és az Európai Bizottság nem tehető felelőssé a tartalom bármely célú felhasználásáért.
Lezárt pályázatok (projektek):
EAGLE
HIMACROW
IQSIM 2
BET
Jelenleg folyamatban lévő pályázatok (projektek):
iQVET projekt
(„Innovative Quality VET Professional Teacher Training Program for Integration and Deployment of Staffs „Silent Knowledge” within Digitalization of Manufacturing Processes – Innovatív minőségi szakképzés és professzionális tanárképzési program a személyzet „csendes tudás” integrációjához és telepítéséhez a gyártási folyamatok digitalizálásán belül) a Qm Soft, a Medal VT School, az IzV, a WoS partnerszervezetekkel együtt fogunk megvalósítani.
Az MHtE részéről szakértőként vesz rész a pályázatban Dr. Gremsperger Géza és Gayer Béla.
Az MHtE feladata „innovatív, új módszertan kidolgozása a hatékony digitalizáció és a vegyes tanulási és munkaalapú képzési rendszermegoldások jobb támogatására és megvalósítására, amelyek elismerik a tapasztalt munkatársak „csendes tudását”. Ez a magyarországi és szlovéniai feldolgozóipari szakképzést és felsőfokú szakképzést biztosító két nemzeti szolgáltató, valamint egy SE szakképzési szolgáltató felé történik. Ezenkívül az iQVET támogatja a munkaalapú tanulás jobb integrációját egy közép-norvégiai szakképző iskolában, amely újdonság az E+ program ezen részében.”
iQMet projekt
Az iQMet (Új innovatív módszerek az ellenőrök képzésében a gyártásban alkalmazott minőségügyi életciklus kapacitás folyamatokhoz) Erasmus+ projekt július eleji budapesti találkozója egy fontos mérföldkő volt az előrehaladásunkban. Elkészült az első kimeneti anyag, amely a hegesztő és hegesztőellenőr képzések digitalizálásának alapvető harmonizált irányelveit foglalja össze, különösen a hegesztőszimulátorok szerepét a munkalapú oktatásban és a vegyes oktatás alkalmazhatóságának feltételeit. A találkozó során felmerült a projekthez egyedi logó készítése, és egységes sablonok alkalmazása a különböző prezentációkhoz, dokumentumokhoz és ütemtervekhez, amely a láthatóságot kívánja növelni. Ennek kiválasztása jelenleg folyamatban van.
Továbbá meghatároztuk a következő, novemberi temesvári találkozóig elvégzendő feladatokat. Ezekbe tartozik egy hegesztőszimulátor bemutató a releváns felnőttképzésben oktatók számára, azok előnyeinek és hátrányainak ismertetése, mind technikai, mind pedagógiai szempontokból. Emellett egy úgynevezett ‘piloting’ kurzust is tartunk, amely az elkészített alapvető irányelveket tartalmazó dokumentum részletes bemutatásáról szól, és célja az abban leírtak megvitatása tapasztalt oktatókkal, így a későbbi specifikus irányelvekhez bemeneti információkkal szolgálunk. Végül pedig a következő találkozó előtt minden partner meghatározza a disszeminációs tervét a projekttel kapcsolatban, amibe beletartozik minden, a projekt szélesebb körben való hirdetése és megismertetése.
Co-funded by the Erasmus + Programme of the European Union
Theese projects have been funded with support from the European Commission.
This communication reflects the views only of the author, and the Comission cannot be held responsible for anyu se which may be made of the information contained therein.